FeederFishing.lt Youtube
FeederFishing.lt Pinterest

RUNNING FEEDERIO SISTEMA 2020

Sveiki Kolegos,

senokai mintis dėliojau baltame popieriaus lape. Bet dėl Jūsų aktyvumo ir domėjimosi feederiu, pabandysiu atsakyti į vieną klausimą, kuris nuolat aktualus, besidomintiems naujovėmis.

Tą ką parašysiu, tikrai neprisiimu išradimų sau, sistemą kolegos iš Rusijos sugalvojo, o aš dadėjau, jau du metus naudojamą kaselę, iš feeder gumos. Ir nuo to momento, gaudau tik šia sistema.

Kaip jau supratote, kalbėsime apie feederio sistemą. Pabandysiu parodyti ir atsakyti į nuolatinį klausimą, apie mano sitemėlę. Video formatu gal aiškiau būtų, bet tam, kolkas laiko trūksta.

 

Asmeniškai naudoju šias feeder gumas, iš kurių ir pinsime kaselę.

 

94707565 234769354300541 3627885491119980544 n

 

Atkerpame apie 30cm vientisos feeder gumos. Perlenkiame per pusę, padarome kilputę pavadėliui.

 

foto2

 

Toliau, standžiai, tarp pirštų, per visą ilgį, susukame kasalę. Pasiruošiam karoliuką, per kurį versime, susuktą, dvigubą feedergumą.

 

foto4

 

Pervėrę, pasiregulevę reikalingą kaselės ilgį, rišame mazgą. Asmeniškai rišu aštuoniuke vadinamą mazga. Tokių ruošinių prisidaryti galima visam sezonui, ko pasekoje, visada sistemą surišite labai greitai, turėdami šį ruošinuką. Rekomenduoju pasidaryti kelis ruošinukus ir iš viengubos feeder gumos. Kur kada ir kodel naudoti, aptarsime vėliau.

 

foto7

 

O visa sistema  atrodys taip. ant pagrindinio pinto valo uzmauname suktuką su karabinu ir pririsame kaselę.

 

foto5

 

Su sistema man atrodo viskas labai paprasta ir elementaru, bet jei kils klausimų, drąsiai klauskite, aptarsime.

O dabar apie viską plačiau. Su feeder gumo kasele, eksperimentavau jau seniai, ją naudojau prie trumpų mono šoklyderių ir ne tik. Buvau sugalvojęs sudėtingų mazgų, patikimai sujungti su mono valu, bet tai jau istorija.

Kodėl ir kam ta feeder gumo kasalė ? Viską labai paprasta įsivaizduoti kiekvienam, paėmus į rankas feedergumą ir ja tempiant, įsivaizduoti ,kad kibimas vyksta. Jei tampri feeder guma, kibimas labai vėluoja į viršūnėlę, kol guma tempiasi ir persiduoda i viršūnę, lieka laiko, pajautus kabliuką žuviai, jį išspjauti.

Kitas labai svarbus niuansas, kurį lygiai taip pat galite išsiaiškinti, paemę į rankas feeder gumą ir ją tempiant ir įsivaizduojant, kaip ji atidirba žuvį.  Taip eksperimentuodami, matome, kad feeder guma labai lengvai išsitempia ir daugiau neturi amortizuojančių savybių. Naudojant kaselę iš feeder gumos, tamprumas sunkesnis, žuviai staigiai smūgiuojant, feeder gumos kaselė tai daug geriau sugeria ir leidžia lengviau kontroliuoti žuvį.

Asmeniškai, kaselę naudojo nuo 0.10 pavadėlio, plonesniais pavadėliais, rekomenduoju įprastą, vientisą feedergumą. O nuo 0.12 pavadėlio, tik kaselę.

Dar ne visi pliusai šios sistemos. Jei gaudome 0.10 pintu valu, sistemoje nereikia nei vieno mazgo, išskyrus mazgą ties karoliuku, kas didelis pliusas, daug lengviau ir toliau numesite šėryklėlę, mažiau veiks srovė. Mažiau sistemoje elementų, kurie gali nutrūkti ar greitai susidėvėti. 

Esant sudėtingam dugnui, kur staigūs gylio perkritimai, ar daug kriauklių, kurios pintą valą pjauną itin lengvai, ar mėtant itin sunkias šėryklėlės, padės atkarpa, storesnio pinto valo. Asmeniškai naudoju pigaus 0.12 storio,4 gijų  pinto valo šoklyderius, kolkas nereikėjo storesnio. Metant 150gr šėryklas , protingą naudoti dar storesnį pinto valo šoklyderį.

Dar vienas pliusas ir niuansas. Gaudant mono šoklyderiais, juos keisti reikia gan tankiai, o gaudant šia sistema, surišus šoklyderį iš 0.12 storio pinto valo, sistema atlaikys daugybę žvejybų. 

Rekomenduoju išbandyti kiekvienam ir pasidalinti įspūdžiais. 

Iki susitikimų prie vandens.

 

Rimas Kudirka

 

 

 

 

DIVIZIONAS B 2016

2016m Lietuvos feederyje kaip ir įprasta, buvo intensyvūs, daug visokiausio formato varžybų,išvyka į  pasaulio čempiontą, tarptautinės varžybos Lietuvoje, nauji telkiniai ir t.t Bet aš ne apie tai...

DSC08004 Small

 

Ūkininkai skaičiuoja derlių rudenį, noriu ir as paskaičiuoti , iki ko išsirutuliavo idėja surengti feederio varžybas, visiems Lietuvos žvejams, su supaprastintomis taisyklėmis, puikia atmosfera ir solidžiu priziniu fondu. Iki to ko užaugome, tai dėka jau po pirmų varžybų susiformavusiu būsimu b diviziono branduoliu, kuris palaikė ir neleido idėjai numirti.

13241363 1306533876041322 4832207993383574765 n Small

 

Apie viską nuo pradžių. Šių metų žiemą ir ankstyvą pavasarį, socialiniuose tinkluose, buvo pateikta apklausa, ar žvejams reiktų, ar jie turi poreikį feederio varžyboms. Teisybę sakant, aktyvumas labai stebino, nes jis buvo labai didelis. Gal metų laikas savo darė,kad sėdint namie be galimybės pažvejoti, visiems norėjosi bent apie tai padiskutuoti. Į visas kalbas žiūrėjau atsargiai, nes viena kalbėti, kita save priversti atvykti. Taip ir buvo, didžiausi žadėtojai atsiradus skelbimui – kvietimui į varžybas, išgaravo, arba rado „pateisinamų“ priežaščių, varžybas atidėti kitam kartui.

2016m gegužės 28d įvyko pirmosios feederio varžybos mėgėjams- DRENNAN TAURĖ. Varžybos vyko Kėdainių raj. Bublių tv., į varžybas susirinko žvejai iš visos Lietuvos, viso 52 žvejai. Šis susirinkusių žvejų skaičius tik patvirtino, kad susidomėjimas feederiu Lietuvoje auga, neabejingų žvejų daug.

 

13315803 1306538519374191 2040183186384403285 n Small

 

Dar prieš šias varžybas, jautėsi jaunesniųjų kolegų atsakingas požiūris, nes prie Bublių telkinio nuolat sutikdavau  besitreniruojančius ir besiruošiančius varžyboms.

Varžybų metu žuvytės žvejų nelepino, tik vienam kitam sekėsi geriau rasti kalbą ir stabiliai gaudyti. Kaip parodė svėrimas, kiekvienas gramas reiškė labai daug. Apie pačias varžybas yra aprašyta smulkiai...

13263686 1735886220027415 2166523302154117894 n Small

 

 

Prieš šias varžybas, apie jų  tęstinumą rimtai nebuvo galvojama. Bet kaip kolegos vos gryžę iš varžybų pradėjo dometis, kada kitos, nieko kito nebeliko, kaip tik joms ruoštis.

Bendros diskusijos pagalba, buvo nutarta varžyboms pasirinkti Nemuno atkarpą Birštone. Šiame ruože jau eile metų vyksta įvairios feederio varžybos.

DSC08953 Small

 

Taip gimė rugsėjo 3d MAVER taurė. Šiose varžybose taip pat buvo sunku rasti kalbą su žuvytėmis, oras ir nelepino. Bet kaip sakoma (kariuomenėj taip sakydavo), kuo sunkiau , tuo geriau. Tiesos šiuose žodžiuose yra, nes žvejui reikia įdėti labai daug darbo, išbandyti įvairias taktikas, kad kažką sugauti. Tokiose sunkiose varžybose, patirties įgyjama daugiausiai, kas ateityje tikrai labai pravers. MAVER varžybose, maloniai nustebino Maver atstovai Lietuvoje, varžybų vietoje pristatę plačią gamą įrankių feederio gerbėjams. Laukiant rezultatų, kiekvienas galėjo apžiūrėti, palaikyti įvairius feederius, rites ir kitus aksesuarus. Prizininkų laukė vertingi MAVER prizai. Šiose varžybose sudalyvavo 34 žvejai iš visos Lietuvos.

DSC09201 Small

 

 

Stipriai susivėlinus su antru etapu ir esant poreikiui dar vienam etapui, spalio 22d, Pakalnės upėje  įvyko trečiasis etapas – FEEDERFISHING TAURĖ. Nesuklysčiau sakydamas, kad buvo tikras išbandymas - žieminis feederis. Šiame etape varžėsi 30 žvejų.

DSC00706 Small

 

 

Įvykus trims etapams, galima sakyti, kad įvyko B lygos čempionatas.

Tikiu, kad visi sudalyvavę kolegos, gavo naujos ir geros patirties, žinių ir gerų emocijų.

Viso čempionato metu, varžybose sudalyvavo 67 žvejai iš visos Lietuvos.  Pradėję karjerą B lygoje, dar šiemet 4 kolegos atėjo į profesionalų lygą ir garbingai sudalyvao Lietuvos čempionate. Dar 3-4 jaunesnieji kolegos, kartu su manimi 2017m startuos Lietuvos čempionate.  Skaičiai nėra įspūdingi, bet žinant kaimyninių šalių liūdną statistiką, jie visai neblogai atrodo. Per sezoną, 8 žmonės kurie pradėjo karjerą B lygoje, o tolimesnį kelią mato profesionaliam sporte, tikrai solidu.

Visuose B lygos etapuose sudalyvavo 20 sportininkų, tai pagrindinis branduolys, kuriuo galima pasitikėti ir žinoti, kad nepaves niekados, nes aistra feederio varžyboms – begalinė.

Tad iš branduolio, paskaičiuokime kaip susidėliojo B lygos galutiniai rezultatai. Skaičiuojant rezultatus, kaip kurias pozicijas lėmė visų trijų turų didesnis sugautos žuvies svoris, nes baudos taškų skaičius buvo vienodas.

Lietuvos mėgėjų čempionato reitingas.

1.       Ramūnas Puzinas  b.t 23

2.       Arnas Grikietis  b.t 31

3.       Evaldas Tarasevičius  b.t 42

4.       Aivaras Babachinas

5.       Artūras Lapinskas

6.       Mindaugas Sipavičius

7.       Linas Baranauskas

8.       Arnas Nedzinskas

9.       Aurimas Kučinskas

10.   Almantas Meištas

11.   Ruslan Carik

12.   Arminas Dambrauskas

13.   Andrius Jucaitis

14.   Artūras Radževičius

15.   Edvinas Daunaravičius

16.   Konstantinas Babachinas

17.   Renatas Akunevicius

18.   Linas Paškevičius

19.  Mindaugas Jarackas

      20.Kazimieras Šešelgis

 

Pradžia graži, o kad ateitis būtų šviesi ir 2017m mūsų gretos didėtų, kviečiu visus neabejingus feederiui prisijungti prie mūsų, prie draugiško kolektyvo, mokintis ir augti kartu. Laukiami visi , tiek norintys tobulėti kaip žvejai, tiek norintys semtis patirties būsimai sportininko karjerai, tiek visi mėgstantys smagiai, geroje kompanijoje praleisti laiką.

 

Ačiū visiems ir iki naujų susitikimų 2017 !

 

feeder su juodu Small

 

2015m planuojamos varzybu datos .

Esminis pokytis 2015 metų LČ - vietoj 4 žvejų komandą sudarys 5 sportininkai.Taip nutarta balsuojant. Numatomos 2015 metų feederio varžybos: 1. gegužės  16d. Skirvytė.Federacijos taurė. Individualios varžybos. Karšis- neįskaitinė žuvis. Startinio mokesčio nėra. 2.gegužės 30 -31d. LČ 1 -asis etapas. Skirvytė. 2-oji krantinė. 3. birželio 20- 21 d. LČ 2-asis etapas. Vieta dar nepaskirta. 4.LIepos mėnesį Pasaulio feederio čempionatas .Olandija. 5.rugpjūčio 8- 9 d. LČ 3- asis etapas. Vieta dar nepaskirta. 6. rugsėjo 5-6 d. LČ 4-asis etapas. VIeta dar nepaskirta. Tubertini Feeder Cup 2015 irgi turėtų įvykti .

 

Sužinokite naujienas pirmi!

Reklama

band
E-parduotuve