FeederFishing.lt Youtube
FeederFishing.lt Pinterest

MAVER TAURĖ 2016 BIRŠTONAS

Maver Small

 

Pradžių pradžia... 2013 ar 2014m, kolega sportininkas Rimantas Praninskas, jau tada sakė, kad norint populiarinti sportą, reikia patiems „auginti“ būsimą kartą. Puiki idėja, gražios kalbos tuo kart ir užsibaigė.

2016m užsiminus ir apklausus žvejus socialiniuose tinkluose, ar jiems reikia mėgėjiškų varžybų feederiu, buvo didelis susidomėjimas ir idėjos palaikymas. Toks žvejų aktyvumas, paskatino mane su Rimantu Praninsku, užsiimti taisyklių – nuostatų kūrimu. Per trumpą laiką, po kelių koregavimų, pasitarus su žvejais mėgėjais, turim nuostatus, pagal kuriuos 2016m įvyko dvejos varžybos.

Naujos istorijos ir tradicijos pradžia, prasidėjo 2016m, gegužės 28d, kaip Kėdainių raj. Bublių tvenkinyje įvyko pirmosios tokios varžybos. Pirmas blynas buvo vykęs visomis prasmėmis, tiek dalyvių gausa, tiek rėmėjų geranoriškumu.

Vos pasibaigus pirmosioms varžyboms, iškart jautėsi poreikis sekančioms.  Dėl įvairių priežaščių, viskas užsitęsė , data buvo išrinkta rugsėjo 3d, Birštone, Nemune.

Pradėjus ruoštis, derinti įvairius leidimus su įvairiomis institucijomis, taip pat buvo galvojama ir apie rėmėjus. Labai geranoriškai sutiko prisidėti MAVER atstovai lietuvoje, STARFISH Lietuva ir UAB KIVOKA.

DSC08995 Small

 

Pasirinkta varžybų vieta, daugumai žvejų puikiai pažįstama Nemuno upės atkarpa, kurioje buve jau ne vienerios varžybos, kuriose būdavo sugaunami solidūs svoriai žuvies. Bet tai tik būdavo...

DSC09015 Small

 

Dėl man nežinomų priežaščių, šiuo metu, šiame ruože žuvies labai labai mažai. Apie tokią situaciją, informacija pasiekė porai savaičių iki numatytos datos, tad keisti, buvo vėlu.

Paskutinę savaitę iki varžybų, Birštone teko apsilankyti 3kartus, stebino, kad kiekvieną kartą, kažkas iš būsimų dalyvių treniruodavosi, bandydami rasti raktelį, sėkmingai žūklei, rodydami rimtą požiūrį į varžybas.

Visiems besiruošiant, netruko ateiti ir taip visų laukta rugsėjo 3d. Nemuno pašonėje, gražioje ir prižiūrimoje Birštono savivaldybės pievelėje, susirinko gausus būrys būsimų dalyvių, juos palaikančių artimųjų, trenerių ir rėmėjų ratas.

DSC08805 Small

 

Maloniai nustebino, kad į varžybas atvyko 100proc. užsiregistravusių dalyvių, iš kurių didžioji dalis, dalyviai pirmųjų varžybų. Trumpas instruktažas, burtų traukimas ir visi pasklidome, plačioje Nemuno pakrantės atkarpoje.

 

DSC08830 Small

 

Stebint iš šono į besiruošiančius varžybų dalyvius, niekas nepasakytų, kad tai mėgėjai. Įranga niekuo nesiskirianti nuo sportininkų, o ir tikslai tie patys, visi atvyksta nugalėti. Tad vietoj mėgėjų žodžio, reiktų sugalvoti kitą.

 

DSC08904 Small

 

DSC08908 Small

 

DSC08915 Small

 

Jaukų patikrinimas ir neužilgo startas. Po kurio prasidėjo itin sunkus 5h laiko tarpias. Nelepino nei žuvytės, nei oras, nuolat iš dangaus pasipilantis lietutis.

Po starto stebint kolegas iš šono, matėsi, kad buvo pasirinktos pačios įvairiausios taktikos. Vieni kantriai laukė karšio ar kitos stambios žuvies, kiti iš kart po starto, kelių metrų distancijoje pradėjo gaudyti ešeriukus ir tą darė iki pat varžybų galo. Kiti gaudė ir jaukino du taškus,tolimą ir artimą, ko pasekoje nuolat turėjo šansą sugauti karšį, o tuo pačiu su ešeriukais judėjo į priekį.

 

DSC08927 Small

 

DSC08930 Small

 

DSC08946 Small

 

Nuo pat pradžių, savo stabiliu gaudymu išsiskyrė  Mantas Sinkevičius, o tarp kitų vyko įtempta ir apylygė kova. Iki pat varžybų pabaigos, buvo sunku pasakyti, kas pasidalins 2-3 prizines vietas. Sunkios ir įtemptos 5h netruko prabėgti. Sveriant žuvytes, didžiajai daugumai dalyvių, svarstyklės rode tik gramus, du prizininkai peržengė 1kg ribą ir tik vienas Manto svoris, išsiskyrė iš visų, kuris perkopė 3kg.

DSC09009 Small

 

Po svėrimo matėsi nusivylusių savo rezultatais, nesuveikusia pasirinkta taktika. Manau, kad nei vienam nereikia kaltinti savęs, tai sportas, kuriame reikia ne tik žinių ir patirties, bet ir sėkmės faktoriaus. Bet kokiu atveju, tikiu, kad visi 100proc. gavote naujų žinių ir patirties. O tai ateityje, jei nenuleisite rankų, padės užlipti ant pjedestalo.

 

DSC09041 Small

 

DSC09046 Small

 

DSC09096 Small

 

Po svėrimo matėsi nusivylusių savo rezultatais, nesuveikusia pasirinkta taktika. Manau, kad nei vienam nereikia kaltinti savęs, tai sportas, kuriame reikia ne tik žinių ir patirties, bet ir sėkmės faktoriaus. Bet kokiu atveju, tikiu, kad visi 100proc. gavote naujų žinių ir patirties. O tai ateityje, jei nenuleisite rankų, neišvengiamai būsite ant pjedestalo.

Susirinkus visiems į apdovanojimų vietą, laukė malonus siurprizas. MAVER atstovai, paruošė gausų asortimentą MAVER produkcijos, su kuria galėjo susipažinti kiekvienas norintis. Pradedant nuo šėryklelių, baigiant keliomis dešimtimis skirtingų feeder meškerykočių.

DSC09114 Small

 

Gražvydo kompiuterizuota pagalba, padėjo teisingai ir greitai suvesti rezultatus, tad netrukus priartėjome prie finalo, apdovanojimų.

Kaip tampa įprasta, prieš paskelbiant rezultatus, įteikiamos renginio rėmėjams prisiminimo dovanos – padėkos, nes jų dėka, varžybose apdovanojami ne tik prizinkai solidžiais prizais, bet pirmos 10 vietų.

 

DSC09118 Small

 

DSC09120 Small

 

Skelbiant visų dalyvių rezultatus, visi apdovanoti prisiminimo dovanėlėmis.

Šių varžybų prizininkai :

1 vieta Mantas Sinkevičius 3.170kg  + big fish 450gr

2 vieta Evaldas Tarasevičius 1.280kg

3 vieta Marius Puras 1.140kg

 

DSC09183 Small

 

DSC09185 Small

 

DSC09190 Small

 

DSC09194 Small

 

DSC09200 Small

 

Ilgai laukta, ilgai ruoštasi, kažkam malonu gerai pasirodžius užbaigti varžybas, kažkam liūdna, nes reikės laukti progos revanšui , taip buvo ir bus.

Žiūrint į ateitį, manau atėjo laikas sekančias varžybas perkelti į žuvingesnius vandenis, į žvejų meką, Rusnę. Žinoma nuspresite Jūs, reikšdami savo pageidavimus ir nuomonę. Rudeninis ar žieminis feederis netruks ateiti, jei jo pradėsite laukti ir ruoštis, jau dabar.

Dėkoju Birštono savivaldybei už geranorišką pagalbą išduodant leidimą.

Dar kartą AČIŪ varžybų rėmėjams MAVER LIETUVA, STARFISH LIETUVA, UAB KIVOKA .

Savo klubo kolegoms Arūnui, Dariui, Valdui AČIŪ !

Visiems renginio dalyviams už garbingą kovą, draugišką atmosferą, nuoširdžią ir brangią prisiminimo dovaną man – AČIŪ !

 

DSC09204 Small

 

O epilogui – jau po pirmų varžybų, į sportinę karjerą pasuko ne vienas mėgėjas, po antrų varžybų, manau , kad ateinančiame sezone sustartuos visa komanda, kuri pradėjo kelią čia – mėgėjiškose varžybose. Tad būtų gražu, kad ateityje, prisijungtų daugiau geranoriškai nusiteikusių sportininkų, pabūti treneriais, savo jaunesniems kolegoms.

Tikiuosi iki greito !

Rimas Kudirka

 

 

 

 

Sužinokite naujienas pirmi!

Reklama

band
E-parduotuve