FeederFishing.lt Youtube
FeederFishing.lt Pinterest

Karšių gaudymo paslaptys nuo Stevo Ringerio !

Esamas pasaulio čempionas Stevas Ringeris, laimėjo daugiau varžybų, nei pats gali prisiminti, dėka mokėjimo gaudyti karšius. Taigi kas geriau už Jį, gali duoti rimtų patarimų, apie šios žuvies gaudymą.

Ne paslaptis, kad karšių gaudymas - mano mylimiausias žvejybos būdas. Aš labai mėgstu užmetęs masalus, bandyti pagauti šiuos „vandens avinus“. Mėgstu aš vandens telkinius tipo Ferry Meadows, kuriame as šiandien žvejoju, ir pasistengsiu duoti Jums rimtų patarimų, kaip daugiau pagauti „petelnių“.

Ferry Meadows vienas is nedaugelio likusių naturalių telkinių su karšiais, ir kiek man žinoma, čia draudžiama naudoti method‘a ir boilius, tai reiškia, kad teks žvejoti tradiciniu būdu. Bet tai nereiškia, kad žvejoti reikia senais „diedukų“ būdais. Naudoju patirtį įgytą komerciniuose telkiniuose, kaip kurias naujoves, tradiciniam karšių gaudymui.

 

1 Patarimas.Sliekas „valdo“

 

Sliekai atlieka didžiulį vaidmenį mano karšinėse žvejybose, o kaip kuriomis dienomis, tai vienintelis būdas, galintis priversti kibti karšius. Įprastai aš imu kilogramą dendroben sliekų i tokias žvejybas, nors ne visada išnaudoju visus. Kartais žvejybos raktas būna, šėrimas sliekais.

Dendrobaena Veneta, Eisenia Veneta – viena iš rūšių Dendrobaena, specialiai sukurta Europoje, kaip masalo naudojimui žvejybose. Suaugę šios rūšies sliekai yra dideli, mėsingi ir labai gyvybingi.

Naudodamas sliekus Anglijoje aš sužinojau svarbų dalyką – tai kaip jūs smulkinate sliekus, gali įnešti reikšmingų pokycių jusų žuvų gaudyme. Ankščiau aš visada sliekus smulkinau iki „faršo“ ir negalėjau suprasti, kodėl pas žvejus iš kitų šalių, žuvis gaudosi stambesnė nei pas mane. Tai tęsėsi kol aš nenužiūrėjau vieno Olandų žvejo, teisingo sliekų „padavimo“ į jaukinimo tašką. Iš jo šėryklėlės kabojo ilgi sliekų gabalai, tapo aišku, kad jis juos dalina į stambius gabalus. Turint uomenyje, kad jis gaudė daug stambesnę žuvį, aš šį niuansą įsidėmėjau, norėdamas pats tai patikrinti.

Jei tikslas yra stambus karšis – aš papraščiausiai „parodau“ sliekams žirkles ir perkerpu juos tik per pusę. Jei tikslas smulkesni karšiukai ar plakiai – aš sliekus karpau į faršą . Viskas priklauso nuo to, kokio dydžio žuvis yra mano tikslas. Vis delto, jei jūs gaudote ant smulkių sliekų, pabandykite su šėryklėlę šių karpytų sliekų duoti i tašką, kad gaudytumėte daugiau žuvies.

 

ringeris

 

2 Patarimas. Jaukinimo taško meniu.

 

Sliekas, neabejotinai svarbiausias masalas, bet pas mane visada yra daug kitų komponentų, kad išlaikyti karšius jaukinimo taške. Pas mane ant stalo visada yra kukurūzų, pelečių 2mm ir 4mm, kasterio. Visi šie priedai, puikiai išlaiko karšius jaukinimo taške. Kukurūzas yra ne tik puiki stambi frakcija jauke ( kuri apsaugo nuo smulkios žuvies ), bet galima naudoti kaip masalą, kuris labai patrauklus karšiui.

 

ringeris1

 

3 Patarimas. Žuvies miltai ar biskvitas.

 

Dauguma žvejų Ferry telkinyje naudoja saldžius jaukus. Aš pirmenybę teikiu žuvies miltų jaukams, labai daug varžybų laimėjau naudodamas žuvies miltų jaukus. Mano jauko sudėtis susideda iš Ringers Dark ir Ringers Natural 50/50 proporcijomis. Jauką sudrėkinu iš vakaro ir jį laikau hermetiniam maišelyje, ant kranto persijojes du kartus, gaunu purų jauką. Dėl man nežinomos priežasties, žalios spalvos jaukas čia labai gerai dirba, ir tai įkvepia man pasitikėjimo !

Fishmeal – Žuvų miltai, jis yra pagamintas iš jūros gėrybių (paprastai midijų ir upėtakinių granulių), turi aukštą maistinę vertę, nereikia jokių kvapiųjų medžiagų.

 

ringeris2

 

4 Patarimas. Dengiam jaukinimo stalą.

 

Kiekvienas žvejys turi savitą supratimą, apie startinį karšio jaukinimą. Kaip kurie žvejai jaukina įprasta darbine šeryklėle. Aš turiu prisipažinti, mėgstu jaukinti tašką didelėm ir atvirom šėryklėlėmi , kad paruošti žuviai gerą jaukinimo stalą.

Jaukinimui aš naudoju atskirą galingą kotą, ant kurio pernešu jaukinimo - žūklės atstumą, kuoliukų pagalba, užklipsuodamas reikiamą atstumą. Jaukinimui aš naudoju‚ „Kevin Leach feeder“ šėryklą, į kurią telpa pakankamai daug jauko . Svarbu į tašką paduoti daug jauko, aš visada užmetu apie 15 šeryklų į tašką. Turiu pabrėžti, kad svarbu ne jaukinti į vieną idealų tašką , aš samoningai darau nedidelę paklaidą į šoną , jaukindamas.

 

ringeris3

 

Taip pat pirminiais jaukinimo metimais, tegul vienos šeryklos pasiekia dugną, o kitas „iškratykite“ viduriniuose vandens sluoksniuose. Tai mano kaip ir komercinė paslaptis, tokiu būdu daromas debesis, kuris trauke žuvis, ir gaunasi puikus jaukinimo stalas, patinkantis žuvims.

 

5 Patarimas. Šėryklos dydis.

 

Po startinio jaukinimo aš pereinu į gaudymo režimą, su permetimais kas 5-10 minučių, naudodamas vidutinio dydžio iš atviras šeryklas. Tokiu būdu toliau paduodu reikiamą kiekį jauko, bet atidžiai jaukinu jau į vieną tašką, koncentruoju žuvį. Be to, jei aš toliau žvejybą tęsčiau didele šerykla, būtų tikimybė per daug jauko paduočiau į tašką. Bet būkite pasiruošę, jei kibimai aktyvūs, seka vienas paskui kitą, gali jums tekti iš naujo naudoti didelę šėryklą, kad paduoti daugiau jauko, išlaikyti žuvį.

 

ringeris4

 

6 Patarimas. Spauskite.

 

Aš į šėryklą dedu tiek papildomų jauko komponentų, kad pačiam jaukui lieka nedidelė dalis vietos, tik kad pavyktų užmesti šėryklą, neišbyrėtų. Tik pagalvokite, net didele šėrykla nepavyksta reikiamo jauko komponentų kiekio paduoti į tašką, todel aš stengiuosi jauko komponentų į šeryklą prikimšti maksimum. Tam aš „paruošiu“ jauką, į kurį nuolat dedu įvairius priedus, jaukindamas praktiškai vien jauko priedais – kas labai patinka karšiams .

 

rineris5

 

7 Patarimas. Paruoštos sistemos iš anksto.

 

Paskutiniu metu aš visada kaip pagrindinį valą, naudoju pintą valą, jame nematau jokių trūkumų, tik pliusus. Jei ruošiatės naudoti pintą valą, jūs privalote naudoti šoklyderį, aš jį rišu iš 10lb Daiwa Tournament ST. Per žvejybą šoklyderis iš 10lb mono valo, gali pasižeisti, todėl aš jų visada iš anksto pasiruošiu namuose, jie visi būna vieno ilgio. Ir jei kas atsitiko su mano sistemėle, aš visada galiu pririšti naują šoklyderį ir būti užtikrintam, kad aš tęsiu žvejybą tame pačiame taške kaip ir ankščiau. Šis niuansas man labai padėjo Pasaulio čempionate Airijoje, sutaupė labai daug laiko.

 

ringeris6

 

8 Patarimas. Plauko sistema.

 

Aš kaip taisyklė, naudojuosi dviem masalais šiame telkinyje – tai sliekas ir kukurūzas, viena ir kita žuviai pateikiu ant plauko sistemos. Ir aš tikiu, kad būtent šis būdas man padeda turėti daugiau kibimų ! Aš naudoju Guru Speed Stop , kaip patį papraščiausią tvirtinimo būdą, mano masalui paduoti į tašką ant plauko sistemos. Pagrindininis niuansas, tai yra gana didelio kabliuko naudojimas ! Vidutinis karšio dydis šiame telkinyje yra 2.5kg. Pats mažiausias kabliukas, kurį galiu sau leisti, yra Guru MWGB Micro Barbed 16 numerio, bet kur kas labiau užtikrintai jaučiuosi naudodamas 14 ar net 12 nr. Jūs negalite sau leisti , kad tokio dydžio karšis „nueitų“ dėl per mažo kabliuko. Tą patį liečia ir pavadėlinis valas, aš naudoju 0.17mm Guru N-Gauge !

 

ringeris7

 

ringeris8

 

ringeris9

 

9 Patarimas. In – line sistema.

 

Aš visada buvau gerbėjas fiksuotų sistemų, karšių gaudymui, bet šios sistemos uždraustos Pasaulio čempionatuose, teko naudotis in-line sistemomis. Norisi pasakyti, kad žvejyba netapo mažiau rezultatyvi, aš su pasisekimu toliau naudojuosi in-line sistema. Jūs turbūt pastebėjot, kad ši sistema su atvadu, yra slankiojantis Paternosteris ! Aš atvadus sistemai darau is fluorokarbono 20lb , dviejų užspaudžiamų vamzdelių, karabino su suktuku ir stiklinio burbuliuko. Šie atvadai labai gerai dirba ir dėka savo kietumo, praktiškai nesipainioja. Atvadas slysta valu ir atsimuša į dar vieną mažą burbuliuką, kuris atsimuša į šoklyderio mazgą. Tai tiksli, paprasta sistema, kuria naudojasi Anglijos rinktinė.

 

ringeris10

 

10 Patarimas. Teisingas meškerykotis.

 

Teisinga meškerė – būtina gerai karšių žūklei, ji turi ne tik puikiai susitvarkyti su stambia žuvimi, bet leisti toli ir tiksliai užmesti. Nors man tenka žvejoti 45m distancijoje, bet aš žinau, kad mano 12ft Daiwa Tournament padės situacijose, kaip teks mesti gerokai toliau. Kaip kurios iš šiuolaikinių meškerių, skirtos komercinei žūklei ir turi tinkama koto blanka tokiai žūklei. Ieškokite kažko su jautriom viršūnėlėmis ir vidutiniškai greitu blanku, tokie blankai geresni „metikai“ . Jei abejojate – visada rinkitės truputį galingesnį meškerykotį, galios atsarga gali jums praversti !

 

 

11 Patarimas. Kantrybė.

 

Jūs galite turėti visus reikalingus įrankius ir masalus , bet labiausiai jums reikia apsiginkluoti kantrybe, jei norite sėkmingai gaudyti karšius. Man visada norisi, kad karšis užkibtų jau antroj žvejybos valandoje, tai reikštų , kad rado mano jaukinimo stalą ir pradėjo maitintis. Nors daugelis mano pergalių šiame telkinyje buvo su daugiau kaip 45kg svoriu karšių ,bet būna dienų, kada užtenka realizuoti vos kelis kibimus, kad būtum tarp lyderių. Šiuo metu tankiai būna, kad reikia „išsėdėti karšį“ , ir jei aš esu tikras, kad jaukinimo taške pakankamai jauko, aš su malonumu galiu laukti kibimo ir 20 minučių.

 

ringeris11

 

 

Žūklės rezultatai.

 

Šiandien aš puikiai praleidau dieną telkinyje Ferry ir jis man pasirode šiek tiek kitomis spalvomis. Kaip įprasta, kalba eina apie žvejyba 3-4 kg svorio karšius, tai šiandien daug žuvų buvo nuo 0.5kg iki 1kg. Bet man pavyko „palaikyti“ 4 tikrus karšius, kurie kartu su ištrauktais 20kg smulkesnės žuvies, šias 5 žūklės valandas padarė neužmirštamas ! Dabar sunku rasti vietą kur eitų pažvejoti stambių karsių, bet jei laikysitės mano rekomendacijų, jūsų neišvengiamai laukia sėkmė !

 

Straipsnio orginalas :

http://www.matchfishingmagazine.com/news/item/2149-steve-ringer%E2%80%99s-bream-fishing-secrets

 

 

Be the first to find out the news!

Advertisement

band
E-parduotuve